top of page
HORSE SAFARI/AT SAFARİ 

We have horse safari in nature for adults and in-camp ponny tours for children, as well as a special platform of about 20 square meters, where you can do Yoga, Pilates and daily exercises.

 

Yetişkinler için doğada at safari ve çocuklar için kamp içi ponny turlarının yanı sıra Yoga, Pilates ve günlük egzersizlerinizi yapabileceğiniz, yaklaşık 20 metrekare özel bir platformumuz bulunmaktadır.

SWIMMING/YÜZME

 There are beautiful and clean bays as well as the bay where the movie "Mandıra Filozofu" was filmed, which is only a few km from our camp.

 

Kampımıza sadece birkaç km uzaklıkta olan Mandıra Filozofu filminin çekildiği koy ile birlikte en az onun kadar doğal ve temiz koylarımız bulunmaktadır.

 BIKING/BİSİKLET TURU
TREKKING/YÜRÜYÜŞ

 Bozburun, one of the most beautiful districts of the Aegean with its world-famous 850 km length; you can have the opportunity to walk along the historical Karia Road connecting the Datca Peninsulas, the Gulf of Gokova [Marmaris] and Inner Karya [Bozalan Village/Milas].

 

Dünyaca ünlü 850 km uzunluğunda ki Ege'nin en güzel bölgelerinden olan Bozburun; Datça Yarımadaları, Gökova Körfezi [Marmaris] ve İç Karia [Bozalan Köyü/Milas] yı birbirine bağlayan tarihi Karia Yolu'nda yürüyüş yapma şansı yakalayabilirsiniz.

If you want to walk around our village and witness its beauty with your own eyes, there are bicycles available for rent for you at our campsite. In addition, you can visit the women of Bozalan Village, where the first carpet weaving of the Aegean Region began, and see the wonderful hand-woven carpets up closely, and if you wish, you can have one of them.

 

Köyümüzü dolaşmak ve doğallığına kendi gözlerinizle şahit olmak isterseniz, kampımızda sizin için kiralık bisikletler mevcuttur. Ayrıca Ege Bölgesi'nin ilk halı dokumacılığının başladığı Bozalan Köyü kadınlarını ziyaret edip harika el dokuması halılarını yakından görebilir ve dilerseniz onlardan birine sahip olabilirsiniz.

bottom of page